Kontakt w sprawie zamówień: 691 663 138
agrigol@o2.plRadek tel 691 663 138 -
Zamówienia, Doradztwo: Dział Rolny - dodatki paszowe, zakiszacze, Preparaty DDD, Rośliny, Dział Chemiczny, Art Ogrodnicze
Malwina - tel. 605 918 663- dział OGRODNICZY, Rośliny, Nawozy, Chemia Ogrodnicza
tel 605 269 186 - Magazyn
e-mail w sprawie zamówień: agrigol@o2.pl
Producent: Dystrybucja AGRIGOL |
KOMARON - INSEKTYCYD KTÓRY ZWALCZY WSZYSTKIE GATUNKI KOMARÓW, MUCH I MESZEK
szybkie działanie - efekty już po 15 minutach
do oprysku i zamgławiania
polecany szczególnie na komary - zwalcza wszystkie gatunki
bardzo wydajny - nawet na 5 ha
działa kontaktowo i żołądkowo na ssące i gryzące insekty
zabezpiecza ogrody, parki i trawniki
długie działanie - efekt nawet do 2 miesięcy
OPIS PRODUKTU
KOMARON to preparat mający postać płynnej emulsji o działaniu kontaktowym i żołądkowym, który stosuje się do zwalczania owadów latających takich jak: komary (m.in. tygrysie), muchy, osy, bąki, mkliki mączne, mole, szkodniki magazynowe (m.in. wołki zbożowe, rytle pospolite), chrząszcze oraz owadów biegających i pełzających, takich jak: karaluchy, prusaki, mrówki, rybiki, pluskwy, pchły, kleszcze. Środek można stosować w pomieszczeniach inwentarskich, mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej, fabrycznych, magazynach. Preparat skutecznie zwalcza owady latające (po 15 min. od zastosowania) i biegające (po 2 godz. od zastosowania).
Dlaczego KOMARON to najlepszy wybór:
5 l preparatu wystarczy do opryskania ok. 5 ha
uniwersalne działanie
okres prewencji - ok. 30 min (do wyschnięcia preparatu)
bezpieczny dla ludzi i zwierząt
ZASTOSOWANIE
Preparat owadobójczy KOMARON może być efektywnie stosowany w celu zwalczania insektów (za pomocą opryskiwaczy ciśnieniowych i zamgławiaczy termicznych) wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. KOMARON polecany jest szczególnie w sezonie letnim na takie insekty jak: komar brzęczący, komar tygrysi, widliszki, meszki, mucha plujka, mucha domowa, kleszcze właściwe (Ixodina) i miękkie (Argasidae). Preparat może być stosowany w obecności zwierząt, jednakże bez bezpośredniego rozpylania na ich skórę i błony śluzowe.
Z gruczołów ślinowych komara podczas ukłucia do naszego organizmu dostają się niebezpieczne drobnoustroje. Może to prowadzić do zakażenia ciężkimi chorobami a w następstwie powikłaniami.
SPOSÓB UŻYCIA
Odmierzoną ilość preparatu wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą, ciecz mechanicznie wymieszać do uzyskania jednorodnej mieszaniny, a następnie uzupełnić wodą do potrzebnej ilości. Ciecz roboczą najlepiej zużyć w ciągu kilku godzin od jej wytworzenia. Środek KOMARON stosuje się jako płynną emulsję, w następujących dawkach:
Przygotować roztwór 0,5-1% (50-100 ml na 10 l wody) w zależności od wielkości powierzchni i ilości szkodników. Rozprowadzać na ścianach, podłogach, żaluzjach itp. Większa dawka wskazana jest do zwalczania much.
Przygotować roztwór 0,5-1% (50-100 ml na 10 l wody) i rozprowadzać go na zewnętrznych ścianach budynków, chodnikach, pod krzewami i żywopłotami itp.
Przygotować roztwór 0,5-1% (50-100 ml na 10 l wody) w zależności od wielkości powierzchni i ilości szkodników. Rozprowadzać na podłodze, w kątach, zakamarkach, szczelinach, listwach przypodłogowych itp. Większa dawka wskazana jest do zwalczania karaluchów.
Przygotować roztwór 0,5-1% (50-100 ml na 10 l wody) i rozprowadzać go na zewnętrznych ścianach budynków, chodnikach, pod krzewami i żywopłotami itp.
Jak prawidłowo wykonać zabieg odkomarzania:
Zabiegi zwalczania komarów wykonujemy późnym popołudniem, najlepiej ok. godziny 18:00, wtedy komary wykazują największa aktywność. Oprysk na komary można wykonać za pomocą tradycyjnego opryskiwacza ciśnieniowego lub spalinowego. Najskuteczniejszym oraz najwydajniejszym są jednak zabiegi wykonane za pomocą zamgławiacza termicznego.
Opryskujemy w szczególności elewację budynku, zacienione miejsca, oraz miejsca gromadzenia się owadów. Najczęściej są to zarośla, wysokie trawy, krzewy, tuje itp. W większości przypadków działanie oprysków widoczne jest niemalże natychmiast. W przypadku odkomarzania przy pomocy zamgławiacza termicznego zabezpieczenie terenu oraz wysokich budynków jest dużo mniej pracochłonne oraz pozwala na ogromną oszczędność preparatów.
Jak prawidłowo wykonać zabieg wewnątrz budynku:
W trakcie wykonywania oprysku w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta, należy usunąć produkty spożywcze, naczynia kuchenne i stołowe. Urządzenia i przedmioty używane do przygotowywania żywności należy zabezpieczyć lub usunąć. Pozamykać drzwi i okna, wyłączyć wentylację i uszczelnić wszelkie szpary, którymi wytworzone pary mogłyby uchodzić z pomieszczenia. Opryskiwanie rozpocząć od najdalszej części pomieszczenia cofając się w kierunku wyjścia. Nie opryskiwać przedmiotów i miejsc, z którymi mają kontakt dzieci. W przypadku stosowania produktu w pomieszczeniach inwentarskich, wyprowadzić zwierzęta na cały czas wykonania zabiegu, nie opryskiwać żłobów i poideł. Traktowane powierzchnie należy dokładnie pokryć opryskiwaną cieczą.
Szczególną uwagę zwrócić na miejsca gnieżdżenia się owadów szczeliny, naroża, szpary, tylne części mebli, miejsca za listwami, tapetami, a w przypadku owadów latających nasłonecznione fragmenty ścian, okolice okien, lamp itp. Po wykonaniu zabiegu, pozostawić pomieszczenie zamknięte przez 2 godz. Pomieszczenia mogą być zdatne do użytku po całkowitym wyschnięciu opryskanych powierzchni i starannym przewietrzeniu (przez co najmniej 2 godz.).
Środki ostrożności: Nie spożywać posiłków i napojów oraz nie palić tytoniu podczas stosowania produktu. Nie wdychać rozpylonej cieczy, unikać zanieczyszczenia skóry i oczu. W przypadku profesjonalnego użytkowania preparatu, a tym samym większego narażenia na jego działanie, proponuje się stosowanie następujących środków ochrony osobistej: odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych, jednorazowe rękawice ochronne, okulary ochronne, fartuch. Opróżnione opakowania przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Po pracy aparaturę wymyć. Resztki cieczy użytkowej rozcieńczyć wodą i wypryskać na powierzchni poprzednio opryskiwanej. Wodę użytą do mycia aparatury wypryskać na powierzchni poprzednio opryskiwanej, stosując te same środki ochrony osobistej.
Nie usuwać do kanalizacji. Nie dopuszczać do zanieczyszczenia wód powierzchniowych, gruntowych i gleby. Nie składować na wysypiskach komunalnych. Należy wyrzucać jedynie całkowicie opróżnione opakowania.
skład: cypermetryna 10,25 g/100 g
numer pozwolenia: 7709/19
Produkty biobójcze należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną, aby zminimalizować ryzyko dla ludzi i środowiska. Odpady opakowaniowe należy utylizować zgodnie z przepisami lokalnymi, regionalnymi, krajowymi lub międzynarodowymi. Zabrania się wykorzystywania opróżnionych opakowań do innych celów (w tym jako surowców wtórnych).
Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie