Kontakt w sprawie zamówień: 691 663 138
agrigol@o2.plRadek tel 691 663 138 -
Zamówienia, Doradztwo: Dział Rolny - dodatki paszowe, zakiszacze, Preparaty DDD, Rośliny, Dział Chemiczny, Art Ogrodnicze
Malwina - tel. 605 918 663- dział OGRODNICZY, Rośliny, Nawozy, Chemia Ogrodnicza
tel 605 269 186 - Magazyn
e-mail w sprawie zamówień: agrigol@o2.pl
Powszechnie wiadomo, że chów zwierząt wiąże się z obecnością nieproszonych gości w gospodarstwie takich jak gryzonie, owady czy insekty. Nie tylko doprowadzają do znacznych strat niszcząc nierzadko duże ilości zapasów, czy płodów rolnych, ale przede wszystkim są nosicielami bakterii i wirusów, które mogą poważnie zaszkodzić nie tylko zdrowiu trzymanych w gospodarstwie zwierząt inwentarskich, produktom spożywczym (mleko, jaja, mięso), ale także ludziom. Gryzonie stanowią około 40% żyjącej obecnie populacji ssaków. Ich ewolucyjna elastyczność sprawiła, że zamieszkują prawie wszystkie kontynenty i są w stanie przetrwać praktycznie w każdych warunkach klimatycznych. Większość z nich jest roślinożerna, ale zdarzają się również zwierzęta wszystkożerne. Charakteryzują się w większości dużymi zdolnościami reprodukcyjnymi. Ciąża trwa stosunkowo krótko, tak że samica może wydać w ciągu roku kilka licznych miotów. Młode bardzo szybko dorastają, co pozwala na przeżycie w niekorzystnych warunkach środowiskowych stosunkowo licznej populacji.
Część gryzoni jest w ścisły i nierozerwalny sposób związana z człowiekiem i jego otoczeniem. Stanowią one dla nas ludzi w większości przypadków szkodniki niszczące nasze uprawy oraz przechowywane plony. Uszkadzają także nasze zabudowania gospodarcze. Kontakt z gryzoniami może stanowić również zagrożenie epidemiologiczne, gdyż są one nosicielami wielu groźnych chorób m.in. dżumy, duru brzusznego i rzekomego, gruźlicy, wścieklizny i wielu innych.